Az alábbi cikket nem Fidesz-ekézési céllal hozzuk le, hanem azért, hogy megmutassuk, az MSZP-s házisajtó milyen alattomos módon hazudik a Fidesz két hetes bejelentésének nem-teljesülése kapcsán. (Őszintén reméljük, - bár, finoman szólva, nem igazán bízunk benne -, hogy Pintér megembereli magát, és tényleg rendet csinál mondjuk az olasz modell átvételével.)

Az alábbi anyag ugyanis olyan szintű, a volt MSZP-kormányt „fényező” hazugságokat tartalmaz, amelyeket az elmúlt hetek történései mind megcáfolnak. Idézzünk egyet: „Fejér megye bűnügyi szempontból legfertőzöttebb területein – Sárbogárd és Ercsi környékén – sem sok minden változott az elmúlt két hétben a közbiztonság szempontjából: a helyzet javulása ugyanis már hónapokkal ezelőtt elkezdődött. Elsősorban megyén belüli létszám-átcsoportosítással, végzős rendészeti szakközépiskolások kivezénylésével, valamint az érintett önkormányzatok anyagi támogatásával a sárbogárdi kapitányságon tíz fővel, az ercsi kapitányságon kilenc fővel emelték a rendőrök létszámát.” Mármint az MSZP. Hogy ezzel szemben mi a valóság? Nos, Ercsi kapcsán mindenki tudja, mi történt ott nem egész egy hónapja. Ahogy azt is, hogy az ercsi sünök azóta sem(!) hajlandóak rendet csinálni, sőt – nagyon jól megvannak puszipajtásaikkal, a maffiózó/bűnözőcigányokkal. (Egyik legutolsó, kapcsolódó cikkünk ITT; a sünök és a cigánymaffia kapcsolatával foglalkozó cikkek közül a legfontosabb ITT.) Ha igaz lenne az, amit az MSZP házilapja, a Népszabadság állít, hogy ti. Ercsiben már jó ideje, több hónapja érezhető a közbiztonság javulása (hála az MSZP-kormánynak), akkor a gyilkosság sem történt volna meg. Például azért, mert az áldozat feljelentését nem utasították volna el a helyi rendőrök, így az nem így akart volna elégtételt venni. (Ha valóban a meglincselt magyar volt a támadó, természetesen.)

Más okból is lehozzuk az anyagot: a megemlített, bűnözéssel fertőzött települések kivétel nélkül mindegyike jelentős cigánypopulációval bír. Ha valaki esetleg kételkedett volna abban, hogy ha nincs cigány, akkor általában nincs bűnözés sem... (kapcsolódó cikk, példákkal, ITT)
Eltelt a két hét - hol a közbiztonság?
Eltelt a két hét a május 29-i kormányalakítás óta – vajon érezhetően javult-e a közbiztonság, s van-e minden faluban körzeti megbízott, ahogyan mindezt Orbán Viktor miniszterelnök és Pintér Sándor belügyminiszter megígérte korábban Ózdon. Igaz, közben Észak-Magyarországon súlyos árvíz pusztított, a gátakon sok rendőr segített a védekezésben. Tudósítóink jelentéseiből az derült ki: ha van is kedvező változás, az többnyire még az előző kormány intézkedéseinek köszönhető.


A legtöbb megyében nem változott meg jelentősen az elmúlt két hétben a bűnügyi statisztika sem az egy évvel ezelőtti, sem az idei első öt hónapi adatokhoz képest, és sok helyen –például Hajdú-Biharban – az állomány létszáma sem növekedett. Rendőröket, tiszthelyetteseket nagyobb arányban az idén március–áprilisban vettek fel kapitányságokra: Miskolcon például két hónappal ezelőtt állt fel a százfős készenléti egység, amelynek tagjai nemcsak a borsodi településeken erősítették a rendőri jelenlétet, hanem a szomszédos megyében, azon belül is a bűnügyi szempontból fertőzöttnek számító Heves városában is megjelentek heti egy-két alkalommal az elmúlt időszakban. A rendészeti szakközépiskolákban – szintén a Bajnai-kormány idején hozott rendelkezés alapján – az idén hamarabb, június helyett már márciusban befejezték a képzést, hogy az itt végzett hallgatók mielőbb munkába álljanak az utakon.

– Az a baj velük, hogy szinte még gyerekek, kell néhány év, amíg rutint szereznek, de így is enyhítettek a létszámgondokon – mondta a hevesi rendőrkapitányság egyik munkatársa. Egy tavaly indult akciósorozat keretében országszerte átfogó ellenőrzéseket tartanak. A miskolci Lyukó-völgyben, ahol rendszeresek voltak a lopások, rablások, egy idén januárban felállított kutyás járőrcsoport is vigyáz a rendre.

Tolnába április elsején vezényeltek ötven tiszthelyettest, így az állomány elegendő a feladatok ellátásához – tudtuk meg a főkapitányság szóvivőjétől –, s a megye nem kér újabb erősítést az új kormánytól. Az elmúlt időszakban főleg a tolnai őrshöz tartozó települések, például Fadd kért több rendőrt. (Ismeretes, hogy a 4500 lelkes Faddon aláírásgyűjtés, tüntetés és gárdafelvonulás volt annak érdekében, hogy a falu néhány betelepült lakójának bűnöző magatartását fékezze meg a rendőrség. Április óta nem három, hanem négy körzeti megbízott szolgál a településen.)

Egy általunk megkérdezett nyugdíjas baranyai kapitányságvezető szerint ugyanakkor Baranyában nincs szükség több rendőrre: ha a megye mégis igényel újabb egyenruhásokat, akkor az a hozzá nem értéssel vagy a politikai megfelelésvággyal lenne magyarázható – mondta a neve elhallgatását kérő tiszt.

Fejér megye bűnügyi szempontból legfertőzöttebb területein – Sárbogárd és Ercsi környékén – sem sok minden változott az elmúlt két hétben a közbiztonság szempontjából: a helyzet javulása ugyanis már hónapokkal ezelőtt elkezdődött. Elsősorban megyén belüli létszám-átcsoportosítással, végzős rendészeti szakközépiskolások kivezénylésével, valamint az érintett önkormányzatok anyagi támogatásával a sárbogárdi kapitányságon tíz fővel, az ercsi kapitányságon kilenc fővel emelték a rendőrök létszámát.

Számos településen – például Kálozon vagy Sárkeresztúron – új körzeti megbízottak álltak munkába az idei év első hónapjaiban. Speciális a helyzet Abán, ahol január óta az önkormányzat kérésére – a székesfehérvári rendőrkapitány parancsa alapján – minden éjszaka fehérvári rendőrök járőröznek. Kossa Lajostól, Aba polgármesterétől megtudtuk: a folyamatos éjszakai rendőri ellenőrzések hatására néhány hét alatt szinte teljesen megszűntek a kisebb súlyú, vagyon elleni bűncselekmények.

Hasonló a helyzet a Sopronhoz közeli, 1400 lakosú Iván községben is, ahol tavaly még a Magyar Gárdát hívták demonstrálni a helybeliek a gyakori lopások, betörések miatt. Linter Tibor polgármester folyamatosan egy körzeti megbízott letelepítését kérte a faluba: ez egy hónapja megtörtént, s azóta nem volt bűncselekmény Ivánban. A polgármester szerint beigazolódott, hogy ez az intézkedés jelenti a megoldást. A folyamatos rendőri jelenlét fontosságát hangsúlyozta Gorgosilits Fábián dandártábornok, Komárom-Esztergom megye rendőrfőkapitánya, aki elmondta: kivezényeltek a közterületekre civil rendőröket is, egyenruha helyett sárga mellényben teljesítettek szolgálatot, s abban intézkedtek, felügyelték a köz biztonságát.

Tiszalökön viszont – ahol rendőrőrs működik, de a 12 álláshelyből négy betöltetlen – jelenleg még parancsnoka sincs az őrsnek. A város polgármestere, Gömze Sándor szavai szerint sok a betöréses lopás a településen. Szeretnék elérni, hogy teljes létszámban működjön az őrs, amely ellátja Tiszadadát és Tiszaeszlárt is. Kis időt, bizalmat adunk még a megújuló rendőrségnek, de ha egy hónap múlva sem érzünk változást, akkor azt mondom: ilyet már hallottunk mástól is – mondta a közbiztonságot javító ígéretekről Gömze Sándor.

Mi változhat a következő időszakban? Például az, hogy az eddigi 1600 helyett jövőre 2400 hallgató végezhet a rendészeti szakközépiskolákban. Ezt az információnkat megerősítette Orbán Péter, a Körmendi Rendészeti Szakközépiskola igazgatója, egykori országos rendőrfőkapitány is: itt egy belügyminiszteri direktíva nyomán az eddigi 140-ről 200-ra emelik az új évfolyam tanulóinak számát, s várhatóan keresztféléves képzést is indítanak. Mint megtudtuk, a jelenleg is zajló felvételire a korábban megszokottnál 20-25 százalékkal többen jelentkeztek, s a nagyobb létszámhoz több támogatást kapnak.

Elkészült a körzeti megbízott irodája a Bács-Kiskun megyei Miskén, de még nem vette használatba a falu majdani rendőre – tudtuk meg Illés Attila polgármestertől. A miskei képviselő-testület tagjai nagyon megörültek az új kormány ígéretének, hogy minden községben lesz rendőr, mert a közelmúltban két gyilkosság is történt a falujukban. A további bűncselekmények megelőzésére 16 kamerás helyi térfigyelő rendszert építettek ki, és a közmunkaprogram keretében tizenhat faluőr is járja a települést.

A miskei önkormányzat már korábban arról döntött, hogy egy szolgálati lakást felújítanak a majdani rendőr számára. Tudják is, hogy – várhatóan július elsejétől – ki lesz az ő rendőrük. Irodát is berendeztek már neki – a bútor mellett van benne számítógép és internetcsatlakozás is. A faluba egyelőre Kalocsáról jár ki rendőr.
(NOL)

Címkék: cigánybűnözés anyaország

A bejegyzés trackback címe:

https://hirdobalo.blog.hu/api/trackback/id/tr742086051

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása